Povrchové úpravy / opravy / renovace moto a auto disků - Pískování, balotinování, lakování a leštění disků ... také i defektoskopie a rovnání disků - autodisků ... opravy, úpravy, vaření a lití hliníkových-slitinových disků ... kompletní renovace Alu disků.

Tryskání (pískování) disků již od 200,- Kč/ks;
Balotinování vnějších paprsků a límců alu disků (jediní v ČR) již od 150,- Kč/ks;
Lakování disků - práškové (komaxit) již od 400,- Kč/ks;
Lakování disků - mokré (autolak) již od 1.200,- Kč/ks;
Rovnání disků již od 500,- Kč/ks;
Vaření/lití disků od 190,- Kč/úkon;
Leštění límců a paprsků disků od 225,- Kč/prvek (paprsek, límec), cca od 1.350,- Kč/disk, včetně zalakování/konzervace leštěných ploch.
Ostatní záležitosti se řeší individuální nabídkou nebo dohodou.

Obvyklý termín realizace a vyhotovení dílčí renovace jedné sady disků (4ks) je u nás od doby dodání zkazníkem k předání vyhotoveného díla cca 1-2 týdny a to dle náročnosti konkrétní zakázky.

Více viz. níže ...

Jinak obecně platí, že naše ceny za renovace disků se odvíjí dle technologické, materiálové, pracovní, dispoziční, časové a jiné náročnosti realizace konkrétního případu, zejména pak dle velikosti, tvaru , konturace a původního stavu disku , rovněž dle spec. přání zákazníka.

Tedy ceny dílčích zakázek např. tryskání disků jsou veskrze smluvní a to k povaze a náročnosti konkrétního případu, přičemž obecná cena tryskání je v kabině/boxu s rekuperací - od 450,- Kč / 1hod. a v komoře volného tryskání - od 900,- Kč / 1hod.
Komora se při tryskání disků většinou používá na zbavení hrubých nečistot a původních povlaků, kabina/box pro sjednocení a dofinišování (do-TOP-ování) povrchu disku/ráfku, zejména ALU disku.

Proto k určení ceny, náročnosti a doby vyhotovení někdy více napoví a pomůže reálné foto konkrétního disku.

Tudíž na dotaz/poptávku typu ... ,,Mám čtyři disky, kolik bude stát jejich renovace"? ... pakliže nám k předmětným diskům renovace nesdělíte minimálně o jaké disky se jedná (Fe, Alu, aj.); jejich velikost (x"); počet  loukotí /paprsků; případně další relevantní informace k jejich aktuálnímu stavu (koroze, škráby, deformace, apod.); také i konkrétní vaše požadavky a představy, případně na jaké jsou určené auto, těžko se pak můžeme k takovéto formě poptávky objektivně vyjádřit.

V takovém případě se Vám předem omlouváme, když na tento a podobný informačně neúplný dotaz, či poptávku s relevantně nedostatečným zadáním/požadavkem nedostanete od nás odpověď  nebo požadovanou nabídku.

Nicméně rámcové informace k našim možnostem, technologickým postupům, nabídkám a orientačním cenám renovací disků naleznete právě zde, viz. dále a v dokumentech ke stažení, viz. níže.

 

Náš obvyklý technologický postup povrchové úpravy při renovaci disků:

Disky k nám na renovaci dodejte ideálně zuté, zbavené ventilků a závaží, očištěné od hrubých nečistot (bahno, atd.). Jakékoliv tyto práce
a opatření jsou u nás možné, ovšem za poplatek.

 • Před-tryskání minerálním SI abrazivem (odstranění hrubých nečistot)
 • Tryskání jemným kovovým FE abrazivem (perfektní strukturální vyčištění, sjednocení…)
 • Tryskání balotinou GA abrazivem (TOP vyhlazení, finiš …), obvykle jde o čelní, pohledové strany paprsků a límců ALU disků
 • Zinkování, konzervace (antikorozní úprava) pouze Fe disků (na přání zákazníka) za účelem vyšší ochrany a životnosti dílce
 • Lakování mokrou nebo práškovou barvou, u ALU disků komaxit (základ + pigment + horní, krycí, čirý lak), vrstva celkem min. 220µm
 • Barva (komaxit), naší nabídku práškových barev a odstínů RAL naleznete zde.
 • Lak - základ (standard nebo zinkový); obvyklá vrstva ≥60µm
 • Lak - pigment (lesk, pololesk, mat.); obvyklá vrstva ≥120µm
 • Lak - horní čirý, krycí lak; obvyklá vrstva ≥40µm
 • Ceny lakování (prášková barva-komaxit) od 300,- Kč/ks
 • Rovnání disků (za studena)

Ceník pískování / tryskání + balotinování moto, auto disků, kol (ráfků)

Kusová produkce renovace (Fe-ocelové, plechové a ALU-hliníkové disky). Ceny jsou závislé na technologické, materiálové, pracovní, časové a jiné náročnosti, zejmé na původním stavu (míra rzí, starých povlaků, atd.), velikosti, počtu loukotí (paprsků), členitosti kontur, rovněž na konkrétních přáních a požadavcích zákazníka, viz.: http://www.reno-tech.cz/piskovani/ , atd. Jinými slovy, čím náročnější práce tím vyšší cena, viz.: http://www.reno-tech.cz/fotogalerie/ze-stareho-nove/disky/ .

Toto jsou naše rámcové/orientační ceny renovačního pískování / tryskání jednotlivých disků (Fe, ALU, SLT ...) při síle vrstvy původních povlaků/barvy do cca 200µm (0,2mm) a bez výrazné hloubkové rzi. Přesný ceník pak naleznete na této stránce, výše v souboru PDF.

 • ≤13" … od 200,- Kč/ks
 • ≤14" … od 250,- Kč/ks
 • ≤15" … od 300,- Kč/ks
 • ≤17" … od 350,- Kč/ks
 • ≤19" … od 400,- Kč/ks
 • ≤21" … od 500,- Kč/ks
 • >21" … od 650,- Kč/ks

U ALU disků, kol příplatek z těchto výše uvedených cen min. 50% / 1 ks.

Balotinování - jde o proces TOP tryskání spec. abrazivy, za účelem zjemnění/vyhlazení, tedy zkvalitnění povrchu především dílů z lehkých kovů a jejich slitin, jako lux/finiš předúprava před dalším technologickým postupem (lakování, eloxování, atd.). V tomto případě jde obvykle o pohledové strany límců a paprsků nejčastěji ALU disků ... od 190,- Kč/ks (pouze na přání zákazníka).

Tyto zde uvedené ceny jsou orientační, závislé zejména na velikosti a stavu disků, nezbytnosti stupně tryskání a požadavcích zákazníka.
V případě špatného stavu těchto dílů (disků), budou tyto automaticky zařazeny do následujících vyšších kategorií opracování, což bude mít i zásadní vliv na finálním vyhotovení a rovněž i na jeho konečné ceně.

Veškeré ceny zde uvedené jsou bez DPH.

Uživatelská produkce pískování (min. 4 ks):

 • Ceny tryskání Fe disků od 150,- Kč / 1 ks
 • Ceny tryskání Alu disků od 300,- Kč / 1 ks

Sériová produkce pískování (min. 40 ks):

 • dohodou na základě celkového množství, stavu a typu disků.

V rámci kooperace s pneuservisy nabízíme za kompletní povrchovou úpravu disků výrazné slevy.

Prvovýrobní produkce pískování (pro výrobce disků):

 • dohodou na základě celkového množství a atypických požadavků zákazníka.

Ceník lakování moto, auto disků, kol (ráfků)

Toto jsou naše rámcové ceny práškového lakování (komaxit) i lakování mokrého (autolak) jednotlivých disků (Fe, ALU, SLT ...):

 • ≤13" … od 300,- Kč/ks
 • ≤14" … od 350,- Kč/ks
 • ≤15" … od 450,- Kč/ks
 • ≤17" … od 500,- Kč/ks
 • ≤19" … od 550,- Kč/ks
 • ≤21" … od 650,- Kč/ks
 • >21" … od 750,- Kč/ks

  Vzorník barev

Ceník zinkování moto, auto disků, kol (ráfků)

 Toto jsou naše rámcové ceny zinkování (galvanické, žárové) jednotlivých disků (pouze Fe-ocelové):

50,- Kč/1kg ... tzn. když nějaký disk bude mít čistou hmotnost např. 12kg, bude jeho zinkování stát 600,- Kč

 Ceník rovnání, mechanických oprav a leštění disků

 • Jedná se rovnání disků (za studena) pro osobní a dodávkové automobily až do rozměru ráfku 22,5". Ceny od 450,- Kč/ks, dle velikosti, původního stavu, pracovní a časové náročnosti. Dále mechnické opravy (vaření, lití, broušení) a rovněž leštění vnějších ploch límců/obručí a paprsků/loukotí.

Vícepráce - zutí, obutí a vyvážení disků:

 • Primárně nejsme pneuservis, ale povrcháři, proto tyto nestandardní práce, které jsou u nás sice možné, kvalifikujeme jako více-práce. Nicméně i přes tuto možnost, ideálně, když k nám své disky na renovaci doručíte zuté, zbavené ventilků i závaží a přiměřeně čisté. Zjednodušíte i urychlíte nám i sobě tutu zakázku.
 • zutí disků (dle velikosti a náročnosti) ... od 55,- Kč/ks
 • obutí a vyvážení disků (dle velikosti a náročnosti) na standard pneu ... od 125,- Kč/ks
 • obutí a vyvážení disků (dle velikosti a náročnosti) na nízkoprofilové pneu ... od 225,- Kč/ks

Svoz disků

V rámci kooperace s pneuservisy nabízíme za kompletní povrchovou úpravu disků výrazné slevy. Zároveň našim trvalým zákazníkům nabízíme službu svozu disků do naší provozovny a po renovaci opětovné přivezení zpět. Tuto službu v závislosti na počtu kusů disků provádíme do vzdálenosti cca 25km zdarma, do 50km za mírný poplatek 1,- Kč/1km, do 100km za 3,50,- Kč/1km a nad 100km za 10,- Kč/1km od místa naší provozovny (Kaznějov u Plzně), tam i zpět.

Toto je orientační přehled cen nových disků

Cena renovace (pískování + lakování) 4 plechových disků je přibližně shodná s cenou jednoho až dvou nových disků stejného nebo podobného typu.

Cena renovace (pískování + lakování) 4 hliníkových disků menších rozměrů (13”-15”) je přibližně shodná s cenou jednoho nového disku stejného nebo podobného typu, s přibližně poloviční cenou hliníkového disku středních rozměrů (15”-18”) a desetinou až pětinou ceny disku větších rozměrů (19”-22”) a disků speciálních a to zejména v závislosti na náročnosti zpracování jednotlivého dílce.

Tyto ceny jsou orientační, závislé zejména na stavu disků zákazníkem dodaných k tryskání.
V případě špatného stavu disků, budou tyto automaticky zařazeny do následujících vyšších kategorií opracování, což bude mít zásadní vliv na finálním vyhotovení a rovněž i na jeho ceně.

 

Orientační nákupní ceny jednoho nového (Fe, Alu) disku pro osobní, užitkové a SUV vozy

Vyberte typ kol

Fe disky:
Alu disky:
SUV disky:

Žádáme všechny zákazníky, aby disky na renovaci doručovaly k nám čisté, zbavené ventilků a závaží. Děkujeme.

Dokumenty ke stažení

Máte zájem o bližší informace? Napište nám!

Na Váš dotaz odpovíme co nejdříve, nejpozději však do dvou pracovních dnů.
* povinný údaj

© Reno-Tech.cz, s.r.o.
Tyto stránky jsou autorizované, jejich zneužití nebo kopírování je trestné, Zák. 121/2000 Sb.
Webové stránky vytvořilo studio NeXAVISION

počet přístupů celkem: 626607    
aktuálně prohlížejících: 19